Roaming: Usługi w roamingu
 

Uprzejmie informujemy, że od 01.07.2011 zmieniły się ceny połączeń roamingowych w krajach Unii Europejskiej oraz Islandii, Norwegii i Liechtensteinie:

  Cena obowiązująca od 01.07.2011 Sposób naliczania
Połączenia głosowe wykonane w krajach UE oraz Islandii, Norwegii i Liechtensteinie do krajów UE oraz Islandii, Norwegii i Liechtensteinu (w tym do Polski) 1,70 zł z VAT/min (1,38 zł bez VAT) rozliczenie opłaty za rozpoczęte pierwsze 30 sekund a następnie rozliczenie za każdą rozpoczętą sekundę
Połączenia głosowe otrzymane w krajach UE oraz Islandii, Norwegii i Liechtensteinie 0,53 zł z VAT/min (0,43 zł bez VAT) rozliczenie za każdą rozpoczętą sekundę
Wysłanie wiadomości SMS z krajów UE oraz Islandii, Norwegii I Liechtensteinu do krajów UE oraz Islandii, Norwegii i Liechtensteinu (w tym do Polski) 0,53 zł z VAT/szt. (0,43 zł bez VAT) rozliczenie opłaty za każdą wysłaną wiadomość SMS

 

Przed wyjazdem za granicę:

 • Sprawdź, czy masz włączoną usługę roamingu i rozmów międzynarodowych oraz wybierz operatora.
 • Zobacz, jak wykonywać rozmowy przychodzące i wychodzące, gdy będziesz za granicą.
 • Pobierz i wydrukuj sobie kieszonkową ulotkę, w której znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje o roamingu.

Sprawdź też:

 • czy w kraju, w którym będziesz przebywał, Plus ma podpisane umowy roamingowe z lokalnymi operatorami
 • zasięg zagranicznej sieci w planowanym miejscu pobytu
 • czy Twój aparat telefoniczny będzie działał w sieci operatora zagranicznego (niektóre sieci pozaeuropejskie pracują w standardach innych niż GSM)
 • orientacyjne opłaty za połączenia w roamingu; możesz to zrobić na stronach internetowych lub wysyłając SMS z nazwą danego państwa pod numer 7034.

Kieszonkowa ulotka

Ulotka zawiera wszystkie niezbędne informacje o roamingu dla osób wyjeżdżających z Polski. Przygotowaliśmy ją w formacie PDF, tak abyś łatwo mógł ją wydrukować.

Partnerzy roamingowi - lista krajów

Obecnie Polkomtel posiada podpisane umowy roamingowe z 403 operatorami w 203 krajach/obszarach, umowy GPRS roaming z 285 operatorami w 145 krajach oraz umowy roaming 3G z 113 operatorami w 68 krajach (stan na dzień 20.05.2010).


* Roaming jednostronny dla abonentów Plus w sieci partnera roamingowego. Abonenci partnera roamingowego nie mogą korzystać z sieci Plus.
** Roaming jednostronny dla abonentów partnera roamingowego w sieci Plus. Abonenci Plus nie mogą korzystać z roamingu w sieci partnera roamingowego.

Usługi w roamingu

Nawet kiedy wyjeżdżasz z kraju, możesz korzystać z usług oferowanych przez Plus, o ile w sieci zagranicznego operatora dana usługa jest dostępna dla abonentów wizytujących.
Dzięki usługom Plus uzyskasz informacje przydatne przed wyjazdem i podczas pobytu za granicą.

Sms powitalny w roamingu

Jak to działa?

Po zalogowaniu telefonu za granicą otrzymasz od nas powitalny SMS, który zawiera numer telefonu do polskiej ambasady oraz numer alarmowy.

Sugerujemy nie kasować tego SMS-a, ponieważ może być pomocny podczas pobytu za granicą. Również operatorzy zagraniczni, po wybraniu ich sieci, mogą wysyłać SMS powitalny.

SMS-y powitalne są BEZPŁATNE.

Sprawdzanie taryf roamingowych

Opłaty pobierane za połączenia roamingowe w bezpośredni sposób zależą od cen obowiązujących w sieciach zagranicznych.

Stawki operatorów zagranicznych różnią się między sobą i ponadto ulegają zmianom.

W trosce o komfort Twojej podróży, Plus wprowadził usługę umożliwiającą sprawdzenie orientacyjnych opłat roamingowych w danym kraju.

Jak to działa?

Aby skorzystać z usługi, należy wysłać SMS z nazwą kraju pod numer 7034. Informacja zwrotna (również w formie SMS-a) zawierać będzie nazwy operatorów i orientacyjne opłaty brutto za minutę połączenia do Polski w szczycie, a także stawki za wysłanie SMS-a.

Aby uzyskać szczegółowe informacje o opłatach w sieci danego operatora, należy wysłać SMS o treści nazwa_operatora.nazwa_kraju (konieczna jest kropka między nazwą operatora a nazwą kraju i użycie dokładnej nazwy operatora z pierwszego SMS-a) pod numer 7034. Informacja zwrotna będzie zawierała nazwę operatora, podział na strefy taryfikacyjne (szczyt, poza szczytem) wraz z przybliżonymi cenami brutto połączeń krajowych i połączeń do Polski oraz stawkę brutto za wysłanie SMS-a.

Skorzystanie z usługi w kraju kosztuje tylko 0,61 PLN z VAT.

Za granicą dodatkowo doliczana jest opłata za wysłanie SMSa w roamingu.

Przykład: Niemcy
1. Chcąc otrzymać informację o operatorach w Niemczech, wyślij SMS o treści "niemcy" pod numer 7034.
Tak może wyglądać przykładowa odpowiedź:
Niemcy:

 • vodafone d2 max 4.10 PLN/min SMS 0.47 PLN/min
 • t-d1 max 4.11 PLN/min SMS 0.80 PLN
 • e-plus max 4.08 PLN/min SMS 0.73 PLN
 • o2 (germany) max4.28 PLN/min SMS 0.85 PLN

2. Jeżeli interesują Cię szczegółowe informacje dotyczące konkretnego operatora, np. Vodafone D2, wyślij SMS np. o treści "vodafone d2.niemcy" pod numer 7034.
Tak może wyglądać przykładowa odpowiedĄ:

niemcy, vodafone d2:
do Polski:
Pn-Pt 08:00-18:00 5.26 PLN/min
Pn-Pt 18.00-08.00 2.62 PLN/min
So, Nd Swieta 00:00-00:00 2.62 PLN/min
SMS: Pn-Nd 00:00-00:00 0.61 PLN
krajowe:
Pn-Pt 08:00-18:00 5.26 PLN/min
Pn-Pt 18.00-08.00 2.62 PLN/min
So, Nd Swieta 00:00-00:00 2.62 PLN/min

Zasięg sieci zagranicznych

Stowarzyszenie Operatorów GSM uruchomiło nową usługę polegającą na dostępie do map zasięgu i podstawowych informacji o operatorach GSM na świecie przy wykorzystaniu WAP.

Dane o zasięgu operatorów w różnych regionach/krajach można uzyskać łącząc się ze swojego aparatu ze stroną http://gsmworld.mobi/roaming

Poczta głosowa w roamingu

1. Odsłuchiwanie wiadomości pozostawionych w skrytce Poczty Głosowej

Aby odsłuchać w roamingu wiadomość pozostawioną na poczcie głosowej, wybierz numer +48 601 22 22 22, a następnie podaj numer skrytki (czyli swój numer telefonu), np. 601 XX XX XX, a później kod dostępu.

Uwaga! Zarówno połączenia z Poczty wykonywane przez Ciebie, jak i odbieranie oddzwaniającej poczty w roamingu są płatne.

2. Oddzwanianie Poczty Głosowej

Jeśli zostanie nagrana dla Ciebie nowa wiadomość, Poczta Głosowa oddzwoni do Ciebie. Opcja oddzwaniania jest standardowo włączona dla każdego klienta. Funkcją oddzwaniania Poczty Głosowej możesz dowolnie sterować poprzez zmianę parametrów przekazywania wiadomości (inaczej, oddzwaniania poczty do Ciebie) w samej Poczcie.

Włączanie/wyłączanie oddzwaniania Poczty:

 • Krok 1: zadzwoń do Poczty 2222 lub +48 601 22 22 22 (w roamingu);
 • Krok 2: naciśnij 3 "Zmiana parametrów";
 • Krok 3: naciśnij 2 "Przekazywanie", gdzie masz wybór:

naciskając 1 "Pilne" - uruchomisz oddzwanianie wiadomości, które określone zostały przez nadawcę jako wiadomość pilna,
naciskając 2 "Wszystkie" - uruchomisz oddzwanianie wszystkich, bez znaczenia czy wiadomość będzie pilna, czy zwykła,
naciskając 3 "Żadne" - wyłączysz oddzwanianie Poczty Głosowej z wiadomościami.

3. Przekierowania połączeń na Pocztę Głosową

Włączenia lub wyłączenia przekierowania na Pocztę Głosową możesz dokonać sam w menu Twojego aparatu. W sieci Plus działa jeden numer do odsłuchiwania wiadomości pozostawionych w Twojej skrytce Poczty Głosowej oraz do ustawiania przekierowań na Pocztę Głosową +48 601 22 22 22. Ten numer umożliwia korzystanie z Poczty Głosowej w kraju i zagranicą. Jeśli chcesz włączyć lub wyłączyć przekierowanie połączeń do Poczty Głosowej, wybierz w menu aparatu opcję "Przekaz połączeń" (ang. call forwarding).

W usłudze Przekaz Połączeń dostępne są opcje*:

 • "Wszystkie połączenia" (włączenie opcji powoduje, że osoba dzwoniąca do Ciebie zawsze połączy się z Twoją skrytką);
 • "Gdy poza zasięgiem" (łączy z Twoją skrytką, gdy masz wyłączony telefon lub znajdujesz się poza zasięgiem sieci);
 • "Gdy nie odbiera" (gdy w danej chwili nie możesz odebrać połączenia, osoba dzwoniąca po pewnym czasie zostanie przełączona do Twojej skrytki);
 • "Gdy zajęte" (osoba, która zadzwoni do Ciebie w chwili, gdy Ty prowadzisz już rozmowę, nie usłyszy sygnału informującego, że numer jest zajęty - zostanie połączona z Twoja skrytka).

Ostatnie trzy warianty to tzw. przekazy warunkowe. Abonent w roamingu ponosi za nie dodatkowe opłaty. W praktyce oznacza to, że kiedy nie odbierzesz jakiegoś połączenia w roamingu, ponosisz koszty za połączenie otrzymane, od granicy Polski do Twojego telefonu, a następnie koszt połączenia wychodzącego, czyli przekazanie połączenia z powrotem do Polski na Twoja skrytkę Poczty Głosowej.
Od 1 lipca 2010 opłaty za przekierowania warunkowe w Unii Europejskiej i krajach stowarzyszonych nie będą pobierane. Opłaty za odsłuchiwanie oddzwaniającej Poczty Głosowej lub połączenia z Pocztą Głosową pozostają niezmienione.

* - Powyższe funkcje maja rożne nazwy w zależności od producenta telefonu. Sprawdź opis funkcji przekazu połączeń w instrukcji obsługi swojego aparatu.

Jeśli masz ustawione przekazy na Pocztę Głosową, możliwe jest, że osoba dzwoniąca do Ciebie usłyszy menu wyboru: "Witamy w systemie Poczty Głosowej Plus. Aby zostawić wiadomość wybierz 1, aby odsłuchać wybierz 2. To leave the message press 1, to listen press 2."
Po wybraniu "2" osoba dzwoniąca zostanie poproszona o podanie Twojego numeru telefonu: "Podaj numer osoby, do której dzwonisz. Please enter the number of the person you are calling."
Ta sytuacja zdarzy się, jeśli sieć międzynarodowa nie przekaże wszystkich parametrów potrzebnych do bezpośredniego połączenia z Twoją skrytką Poczty Głosowej.

Dostęp głosowy do e-mail

Jak to działa?

Jeśli chcesz odsłuchać swoje e-maile ze skrzynki Plus Net, zadzwoń pod numer:
+48 601 10 4444 lub pod numer skrócony 4444.

Listę sieci, w których działa numer skrócony 4444 znajdziesz w sekcji Numery skrócone. Koszt połączenia jest równy opłacie za połączenie do Polski.

Numery skrócone

Jak to działa?

Część sieci zagranicznych umożliwia wykonywanie połączeń z numerami skróconymi, dostępnymi w Polsce. Korzystanie ze "skróconej numeracji" nie wymaga aktywacji.

Korzystając z usług roamingowych, masz do dyspozycji numery skrócone dla takich serwisów, jak: Poczta Głosowa (2222), Dział Obsługi Klienta (2601), głosowy dostęp do Plusnet (4444).

Poniżej zamieszczamy wykaz sieci komórkowych, które pozwolą na realizowanie połączeń telefonicznych za pomocą numerów skróconych z telefonu GSM:


Nazwa operatora
Kraj 2222 2601 4444
Orascom / Djezzy Algieria + +  
T-Mobile Austria Austria + + +
Mobilkom / A1 Austria + + +
tele.ring Austria + + +
BASE Belgia + + +
Mobistar Belgia + + +
MobilTel / M-TELGSM BG Bułgaria + + +
VIPNet Chorwacja + + +
HT Mobile / Cronet Chorwacja + +  
EuroTel Praha Czechy + +  
RadioMobil / T-Mobile Cz Czechy + + +
Sonofon Dania + +  
MobiNil Egipt + +  
Vodafone Egypt Egipt + + +
Radiolinja Origo Finlandia + + +
Orange Francja + +  
Cosmote* Grecja + +  
Stet Hellas / Telestet Grecja + +  
Vodafone / Airtel Movil Hiszpania + + +
Telefonica Moviles / Movistar Hiszpania + +  
Vodafone (Netherlands) Holandia + + +
KPN Mobile Holandia + +  
T-Mobile Netherlands / T-Mobile NL (d. Ben) Holandia + + +
Orange Nederland Holandia + + +
Hutchison / Orange - Dual Band Hong Kong + +  
Hong Kong CSL / CSL GSM 900/1800 Hong Kong + + +
Vodafone Ireland Irlandia + +  
Cellcom Izrael + + +
Partner Izrael + + +
Rogers Wireless Kanada + + +
Bite Litwa + + +
Cellplus Mauritius + +  
Emtel Mauritius + + +
T-Mobile Deutschland / T-D1 Niemcy + + +
Vodafone D2 Niemcy + +  
E- Plus Niemcy + +  
O2 (Germany) Niemcy + +  
NetCom Norwegia + + +
Telenor Norwegia + +  
Hola / VOX Paragwaj + + +
TMN Portugalia + + +
MTS / Mobile TeleSystems** Rosja + + +
Kuban GSM Rosja + +  
Vodacom RPA + + +
Cosmorom Rumunia + +  
MobiFon / Connex Rumunia + +  
EuroTel Bratislava Słowacja + + +
Orange Slovensko Słowacja + +  
Swisscom Szwajcaria + + +
TDC Switzerland / sunrise Szwajcaria + +  
Telia AB Szwecja + + +
Vodafone Sverige Szwecja + + +
TAC / DTAC Tajlandia + +  
TA Orange Tajlandia + +  
Telsim Turcja + +  
Kyivstar GSM Ukraina + + +
UMC Ukraina + + +
Pannon Węgry + + +
V.R.A.M./Vodafone Węgry + + +
Westel Mobile Co. Węgry + + +
O2 (UK) Wielka Brytania + + +
T-Mobile UK Wielka Brytania + + +
Vodafone Omnitel Włochy + + +
TIM Włochy + +  
Wind Włochy + + +
Orange Wybrzeże Kości Słoniowej + +  


W zależności od informacji otrzymanych od operatora zagranicznego na fakturze będzie widoczny numer skrócony lub jego długi odpowiednik np. łącząc się z DOK Plus w roamingu pod numerem 2601, na fakturze możesz zobaczyć numer wybierany 2601 lub 48 601 10 2601.* konieczny # przed krótkim numerem
** konieczna * (gwiazdka) przed krótkim kodem

Bieżące użycie

Jak to działa?

Chcąc sprawdzić bieżące użycie podczas pobytu za granicą, należy (tak jak w Polsce) wysłać SMS o treści "N", "K" lub "P" pod numer 2580.

Informacje uzyskiwane za pomocą SMS:

Polecenie N - informacje o użyciu dla numeru telefonu, z którego wysłano SMS-a,
Polecenie K Plus Kod5 - informacje o użyciu dla konta do którego należy numer - forma odpowiedzi SMS-em nie ulega zmianie,
Polecenie P - informacje o pozostałych wolnych jednostkach dla numeru telefonu, z którego wysłano SMS-a.

Za skorzystanie z usługi pobierana jest opłata jak za wysłanie zwykłego SMS-a w roamingu (zależna od operatora). Do stawki operatora zagranicznego doliczana jest stawka Plus 0,29 zł brutto (0,24 zł netto) za otrzymanie wiadomości SMS.

Należy pamiętać, że opłaty roamingowe naliczane są przez zagranicznego operatora i dopiero potem przekazywane do Plus. Dlatego działanie tej usługi jest uzależnione od terminowego przesyłania informacji przez operatorów roamingowych. Większość bieżących opłat w roamingu jest dostępna już po 24 godzinach od wykonania połączenia.

Cena połączenia roamingowego podana w SMS-ie zawiera marżę Plus, lecz nie zawiera polskiego podatku VAT.

Teraz faks w zasięgu nawet zagranicą

Jak to działa?

Teraz masz do wyboru dwie opcje obsługi faksu podczas wyjazdów zagranicznych. Możesz wybrać pomiędzy usługą Fax Monthly (wysyłanie faksów), a usługa Fax Plus (wysyłanie i odbieranie faksów)

Faks monthly

Jak to działa?

Za wysłanie faksu płacisz jak za połączenie, według stawki zgodnie z wybranym planem taryfowym.

Przebywając za granicami Polski wysyłanie faksów jest najczęściej płatne jak za połączenie głosowe w roamingu.

Usługę Fax monthly można aktywować poprzez:

 • Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta pod adresem: www.ebok.pl.
  Do aktywacji usługi Faks Plus potrzebny jest aktywny Plus Kod 5. (Informacje o Plus Kodzie)
 • Wysyłając pisemny wniosek do Działu Obsługi Klienta pod numery faksów:
  0 801 10 1602 (numer ulgowy);
  (22) 601 10 2602 (numer płatny).
 • Składając wniosek w Autoryzowanym Punkcie Sprzedaży Plus.
 • Wysyłając pisemny wniosek do Działu Obsługi Klienta

Aby wysyłać faksy, należy posiadać:

 • aktywną usługę FAX MONTHLY,
 • odpowiedni model aparatu obsługujący transmisję faksów,
 • możliwość podłączenia aparatu do komputera (poprzez kabel, port podczerwieni - infrared bądź Bluetooth),
 • program modemowy pozwalający na stworzenie komunikacji telefon - komputer,
 • program, który umożliwia wysyłanie faksów, to np. WinFax.

Działanie transmisji faksów jest uzależnione od tego, czy operator udostępnia tę usługę abonentom wizytującym.

Faks Plus

Jak to działa?

Usługę dwustronnej transmisji faksów (możliwość wysyłania i odbierania faksów - posiadasz na swojej karcie SIM aktywny nr FAX) można aktywować poprzez:

 • Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta pod adresem: http://www.ebok.pl/ Do aktywacji usługi Faks Plus potrzebny jest aktywny Plus Kod 5. (Informacje o Plus Kodzie)
 • Wysyłając pisemny wniosek do Działu Obsługi Klienta pod numer faksu::
  +48 601 10 2602 (numer płatny);
 • Składając wniosek w Autoryzowanym Punkcie Sprzedaży Plus.
 • Wysyłając pisemny wniosek do Działu Obsługi Klienta

Transmisja faksów poza granicami Polski podlega opłatom ustalanym przez lokalnego operatora, w którego sieci korzysta się z usługi transmisji faksów. Natomiast przyjmowanie faksu bezpośrednio na komputer lub na pocztę głosowo-faksową płatne jest jak połączenie przychodzące w roamingu.

Aby wysyłać i odbierać faksy, należy:

 • posiadać aktywną usługę FAX PLUS,
 • mieć możliwość podłączenia swojego aparatu do komputera (poprzez kabel, port podczerwieni - infrared bądź Bluetooth),
 • posiadać odpowiedni aparat obsługujący transmisję faksów,
 • program, który umożliwia wysyłanie faksów, to np. WinFax.

Aby odbierać faksy, musisz mieć aktywną usługę FAX PLUS, a samo odebranie faksu może odbyć się na trzy sposoby:

 • Jeśli aparat jest podłączony do komputera, odbywa się to automatycznie (po uprzednim ustawieniu tej opcji w programie faksowym).
 • Jeśli aparat nie jest podłączony do komputera, klient może uruchomić w swoim telefonie przekaz połączeń faksowych na:

  • konkretny numer faksu stacjonarnego w Polsce i odebrać faks w postaci kartki papieru
  • inny nr faksu, jako usługi w sieci PLUS (numerem faksowym może być również inny polski numer komórkowy)
  • skrytkę głosowo-faksową.

Wysyłanie i odbieranie faksów

Jak to działa?

Aby odebrać faks będąc w roamingu, można również zadzwonić z dowolnego faksu stacjonarnego na numer +48 601 22 22 22.

Po podaniu numeru skrytki (numerem skrytki jest własny numer telefonu) i kodu dostępu można odebrać dokumenty na faksie.

Przekaz połączeń faksowych na skrytkę "głosowo-faksową" można uaktywnić za pomocą menu lub kodów:

Przekaz wszystkich: **21*+486YY90XXXXXX*13# SEND
Telefon zajęty: **67*+486YY90XXXXXX*13# SEND
Połączenie nieodebrane: **61*+486YY90XXXXXX*13# SEND
Telefon niedostępny: **62*+486YY90XXXXXX*13# SEND

GDZIE:
YY mogą to być 01, 03, 05, 07, 91, 93......
XXXXXX - pozostała część numeru faksowego
SEND - naciśnięcie przycisku "OK." ("słuchawki") w telefonie

Aby odebrać wiadomość faksową ze skrytki, należy połączyć się z pocztą głosowo-faksową.

W tym celu należy wybrać płatny numer +48 601 22 22 22 lub 2222 (jeżeli dany operator umożliwia korzystanie ze skróconych numerów). Po połączeniu z pocztą należy podać numer skrytki (numerem skrytki jest numer telefonu), następnie kod dostępu. Po zgłoszeniu się komunikatu o nowych wiadomościach należy nacisnąć 3 - czyli opcja "wysyłanie wiadomości", wówczas usłyszymy komunikat: "Podaj miejsce przeznaczenia" - podajemy nr faksu z zerem na początku, np. 022... (w przypadku przekazywania faksu na numer stacjonarny na terenie Polski) albo 06X1....... (w przypadku, gdy chcemy go odebrać na komputerze). Następnie naciskamy # i wybieramy ponownie 2 - czyli opcję "wyślij" (numer, na który przekazujemy, zawsze musi być poprzedzony 0).

Jeśli aparat nie jest podłączony do komputera, klient może uruchomić w swoim telefonie przekaz połączeń faksowych na:

 • konkretny numer faksu stacjonarnego w Polsce i odebrać faks w postaci kartki papieru
 • inny nr faksu, jako usługi w sieci PLUS GSM (numerem faksowym może być również inny polski numer komórkowy)
 • skrytkę głosowo-faksową.

Przekaz połączeń faksowych na inny numer faksowy można uaktywnić za pomocą kodów:

Przekaz wszystkich: **21*+48WWZZZZZZZ*13# SEND (dotyczy krajowych numerów faksowych)
Telefon zajęty: **67*+48WWZZZZZZZ*13# SEND
Połączenie nieodebrane: **61*+48WWZZZZZZZ*13# SEND
Telefon niedostępny: **62*+48WWZZZZZZZ*13# SEND

GDZIE:
WW to kierunkowy danego miasta, gdzie znajduje się numer stacjonarny.
ZZZZZZZ to stacjonarny numer faksowy.

W każdym momencie istnieje możliwość wykasowania przekazów na pocztę głosowo-faksową.

Można to zrobić z menu aparatu lub za pomocą odpowiednich kodów:

Anulowanie wszystkich: ##002#*13# SEND
Anulowanie przekazu bezwarunkowego ##21#*13# SEND
Anulowanie, gdy zajęty: ##67#*13# SEND
Połączenie nieodebrane: ##61#*13# SEND

Przekazy na pocztę faksowo-głosową można anulować również poprzez zmianę ustawień w aparacie (menu: "Przekaz" ang. call forwarding).

Ustawienia programu faksowego do wysyłania i odbierania faksów (na przykładzie programu WinFax PRO)

Aby za pomocą telefonu komórkowego można było wysyłać i odbierać faksy, należy w komputerze zainstalować odpowiedni program. Po zainstalowaniu go na komputerze należy skonfigurować go pod odpowiedni modem, przez który będzie następowało połączenie.

Po uruchomieniu programu należy wybrać opcję TOOLS (NARZĘDZIA), następnie SETUP (USTAWIENIA).

Rysunek 1. Krok 1

Kolejnym krokiem jest wybranie opcji modemów i tam wybranie tego, przez który ma być inicjowane połączenie.

Rysunek 2. Krok 2

Następnie należy podłączyć telefon do komputera. W momencie, kiedy urządzenia się skomunikują, zostaną zainstalowane sterowniki w programie faksowym.

Rysunek 3. Krok 3

Rysunek 4. Krok 4

Rysunek 5. Krok 5

Rysunek 6. Krok 6

Po zainstalowaniu sterowników pozostaje już tylko ustawić parametry wysyłania i odbierania faksów.

Rysunek 7. Krok 7

Rysunek 8. Krok 8

Rysunek 9. Krok 9

Po skonfigurowaniu programu można wysyłać i odbierać faksy.

Faks - Opłaty

Taryfa Opłata za
aktywacje
Fax Monthly *
Opłata za
Fax Monthly *
Opłata za
aktywacje
Fax Plus **
Opłata za
Fax Plus**
Bonus 50 zł
61 z VAT
12,50 zł
15,25 z VAT

100 zł
122 z VAT

25 zł
30,50 z VAT
Contact 50 zł
61 z VAT
12,50 zł
15,25 z VAT
100 zł
122 z VAT
25 zł
30,50 z VAT
Business 50 zł
61 z VAT
12,50 zł
15,25 z VAT
100 zł
122 z VAT
25 zł
30,05 z VAT
Prestige 50 zł
61 z VAT
12,50 zł
15,25 z VAT
100 zł
122 z VAT
25 zł
30,50 z VAT
         
Relax

50 zł
61 z VAT

12,50 zł
15,25 z VAT
100 zł
122 z VAT
25 zł
30,50 z VAT
Echo 50 zł
61 z VAT
12,50 zł
15,25 z VAT
100 zł
122 z VAT
25 zł
30,50 z VAT
Akcja 50 zł
61 z VAT
12,50 zł
15,25 z VAT
100 zł
122 z VAT
25 zł
30,50 z VAT
Partner 50 zł
61 z VAT
12,50 zł
15,25 z VAT
100 zł
122 z VAT
25 zł
30,50 z VAT
Firma 50 zł
61 z VAT
12,50 zł
15,25 z VAT
100 zł
122 z VAT
25 zł
30,50 z VAT
Master bezpłatnie bezpłatnie bezpłatnie bezpłatnie
         
Czasami 10 50 zł
61 z VAT
12,50 zł
15,25 z VAT
50 zł
61 z VAT
25 zł
30,50 z VAT
Czasami 30 50 zł
61 z VAT
12,50 zł
15,25 z VAT
50 zł
61 z VAT
25 zł
30,50 z VAT
Czasami 150 50 zł
61 z VAT
12,50 zł
15,25 z VAT
50 zł
61 z VAT
25 zł
30,50 z VAT
         
Często 15 50 zł
61 z VAT
12,50 zł
15,25 z VAT
50 zł
61 z VAT
25 zł
30,50 z VAT
Często 50 50 zł
61 z VAT
12,50 zł
15,25 z VAT
50 zł
61 z VAT
25 zł
30,50 z VAT
Często 100 50 zł
61 z VAT
12,50 zł
15,25 z VAT
50 zł
61 z VAT
25 zł
30,50 z VAT
Często 150 50 zł
61 z VAT
12,50 zł
15,25 z VAT
50 zł
61 z VAT
25 zł
30,50 z VAT
         
Non-Stop 15 50 zł
61 z VAT
12,50 zł
15,25 z VAT
50 zł
61 z VAT
25 zł
30,50 z VAT
Non-Stop 50 50 zł
61 z VAT
12,50 zł
15,25 z VAT

50 zł
61 z VAT

25 zł
30,50 z VAT
Non-Stop 100 50 zł
61 z VAT
12,50 zł
15,25 z VAT

50 zł
61 z VAT

25 zł
30,50 z VAT
Non-Stop 150 50 zł
61 z VAT
12,50 zł
15,25 z VAT
50 zł
61 z VAT
25 zł
30,50 z VAT
Non-Stop 300 50 zł
61 z VAT
12,50 zł
15,25 z VAT

50 zł
61 z VAT

25 zł
30,50 z VAT
Lider 15 bezpłatnie bezpłatnie 5 zł
6,10 z VAT
10 zł
12,20 z VAT
Lider 50 bezpłatnie bezpłatnie 5 zł
6,10 z VAT
10 zł
12,20 z VAT
Lider 100 bezpłatnie bezpłatnie 5 zł
6,10 z VAT
10 zł
12,20 z VAT
Lider 150 bezpłatnie bezpłatnie 5 zł
6,10 z VAT
10 zł
12,20 z VAT
Lider 300 bezpłatnie bezpłatnie 5 zł
6,10 z VAT
10 zł
12,20 z VAT
Plus 20 bezpłatnie bezpłatnie 5 zł
6,10 z VAT
10 zł
12,20 z VAT
Plus 40 bezpłatnie bezpłatnie 5 zł
6,10 z VAT
10 zł
12,20 z VAT
Plus 60 bezpłatnie bezpłatnie 5 zł
6,10 z VAT
10 zł
12,20 z VAT
Plus 100 bezpłatnie bezpłatnie 5 zł
6,10 z VAT
10 zł
12,20 z VAT
Plus 200 bezpłatnie bezpłatnie 5 zł
6,10 z VAT
10 zł
12,20 z VAT
Plus 400 bezpłatnie bezpłatnie 5 zł
6,10 z VAT
10 zł
12,20 z VAT


* Usługa Fax Monthly daje możliwość wysyłania faksów.
** Usługa Fax Plus daje możliwość odbierania i wysyłania faksów. Usługa wiąże się z dodaniem numeru faksowego.

Faks można wysłać BEZPŁATNIE z każdego Punktu Plus.

Łącz się z Internetem podczas wyjazdów zagranicznych

Wybierz najwygodniejszą dla siebie opcję połączenia

Jak to działa?

Łącząc się z Internetem podczas wyjazdów zagranicznych możesz wybierać pomiędzy Pakietową Transmisją danych GPRS i usługą Data - Monthly.

Pakietowa transmisja danych GPRS

 • GPRS to zaawansowana technika przesyłania danych.
 • Pozwala łączyć się z Internetem niezależnie od lokalizacji.
 • Płacisz za ilość wysłanych i odebranych danych, a nie za czas połączenia.

Usługa Data - Monthly

 • Transmisja danych poprzez telefon komórkowy, pełniący funkcję modemu.
 • Łączysz się poprzez numer dostępowy.
 • Możesz przesyłać dane z prędkością 57,6 kb/s.

Internet w roamingu - aktywacja

Usługa Przesyłanie Danych jest usługą dodatkową i można ją aktywować poprzez:

 • Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta (E-bok) pod adresem: http://www.ebok.pl/. Dostęp do konta internetowego E-bok nastąpi po podaniu na stronie numeru telefonu oraz prawidłowego i aktywnego Plus Kodu 5.
 • automatyczny system informacji pod numerem 2601, wybierając następujące opcje:- 2 (dostęp do Plus Kodu5) - 2 (zmiany na koncie)- 4 (usługi dodatkowe)
 • wysłanie wiadomości SMS na numer 2601 o następującej treści:"DODAJ [PLUSKOD5] TRANSMISJA DANYCH"
 • i ew. przesłanie faksu na numer 601 102 602 (dokument powinien zawierać informacje na temat numeru telefonu do którego chcemy dodać usługę, dane właściciela oraz jego czytelny podpis)
 • podczas rozmowy z konsultantem Działu Obsługi Klienta (numer w kraju 2601) W przypadku włączenia usługi dla innego numeru na koncie treść SMS powinna być następująca: "DODAJ 6YYXXXXXX [PLUSKOD5] TRANSMISJA DANYCH". Dostępne są komendy: dodaj, dod, wlacz, wl - dla dodania usług oraz usun, us, wylacz, wy - dla usunięcia usługi.

Usługa Dane Plus jest usługą dodatkową i można ją aktywować poprzez:

 • Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta (E-bok) pod adresem: http://www.ebok.pl/ Dostęp do konta internetowego E-bok nastąpi po podaniu na stronie numeru telefonu oraz prawidłowego i aktywnego Plus Kodu 5.
 • przesłanie faksu na numer 601 102 602 (dokument powinien zawierać informacje na temat numeru telefonu do którego chcemy dodać usługę, dane właściciela oraz jego czytelny podpis)

Pakietowa transmisja danych GPRS

Usługę Pakietowej Transmisji Danych (GPRS) można włączyć poprzez:

 • Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta (E-bok) pod adresem: http://www.ebok.pl/. Dostęp do konta internetowego E-bok nastąpi po podaniu na stronie numeru telefonu oraz prawidłowego i aktywnego Plus Kodu 5.
 • poprzez automatyczny system informacji pod numerem 2601, wybierając następujące opcje:- 2 (dostęp do Plus Kodu5) - 2 (zmiany na koncie)- 4 (usługi dodatkowe)
 • wysłanie wiadomości SMS na numer 2601 o następującej treści:"DODAJ [PLUSKOD5] GPRS"W przypadku aktywacji usługi dla innego numeru na koncie treść SMS powinna być następująca: "DODAJ 6YYXXXXXX [PLUSKOD5] GPRS"

Aktywacja jest BEZPŁATNA.

Internet w roamingu - opłaty

Opłaty za korzystanie z usługi zależą od wybranej przez Ciebie technologii transmisji danych.

Pakietowa transmisja danych GPRS

Opłaty związane z korzystaniem z pakietowej transmisji danych GPRS są dostępne w Regulaminie Promocji "GPRS i MMS w roamingu" (zobacz niżej).

 

Transmisja danych CSD oraz szybka transmisja danych HSCSD

Opłaty za korzystanie z połączenia internetowego w roamingu zależą od stawek ustalanych przez lokalnego operatora. Szczegółowe informacje na temat stawek można znaleźć na stronie "Lista krajów i opłat" w usłudze Roaming lub uzyskać pod numerem 2601 z telefonu komórkowego w Polsce lub +48 601 10 2601 z zagranicy.

Internet w roamingu - konfiguracja

Aby skorzystać z Internetu łącząc się z telefonu GSM z numerem dostępowym

+48 601 100 123, należy postąpić zgodnie z poniższą instrukcją (jest to instrukcja dla systemu Windows 98):

 • Sprawdź, czy komputer jest prawidłowo połączony z telefonem (kabel, port IR lub Bluetooth). Po podłączeniu urządzeń należy w komputerze zainstalować odpowiednie sterowniki modemowe (niektóre telefony łączą się przez USB, wtedy nie należy łączyć telefonu z komputerem dopóki sterowniki nie będą zainstalowane). Sterowniki te (w zależności od modelu aparatu) są dostępne albo w zestawie na płycie CD, albo na stronie producenta aparatu.
 • Po zainstalowaniu sterowników należy otworzyć w komputerze ikonę "Mój komputer", następnie wejść do katalogu "Panel sterowania" i otworzyć ikonę "Połączenie Sieciowe" (lub Dial-Up Networking w zależności od systemu operacyjnego).
 • Po otwarciu katalogu "Dial-Up Networking", należy wybrać "Utwórz nowe połączenie":
  - w oknie Wpisz nazwę komputera, z którym chcesz się połączyć podaje się nazwę, pod jaką mają być zapisane stałe ustawienia połączenia (np. PLUS);
  - w oknie Wybierz modem należy wybrać odpowiedni modem (w zależności od modelu aparatu, za pomocą którego nastąpi połączenie). Następnie należy kliknąć na opcję "Dalej" oraz:
  - w oknie Numer telefonu wpisać "+48601100123";
  - w oknie Kod kraju wybierz pozycję Polska (48); nie należy wypełniać pola Numer kierunkowy. Zaznacz pozycję "Dalej", a potem "Zakończ
 • W katalogu Dial-Up Networking powstanie nowa ikona o nazwie takiej, jaka została wprowadzona w punkcie 3. Następnie należy prawym klawiszem myszy zaznaczyć powstałą ikonę i wybrać pozycję "Właściwości": - w pozycji "Ogólne" nie zaznaczaj okienka Użyj kodu kraju i numeru kierunkowego; - w pozycji "Typy serwerów" w części "Opcje zaawansowane" nie zaznaczaj żadnej pozycji; w części "Dozwolone protokoły sieciowe" zaznacz TCP/IP, reszta okienek powinna pozostać niezaznaczona.
 • Zaznacz pozycję Ustawienia TCP/IP, następnie zaznacz część Adres IP przypisany do serwera, a potem Podaj adresy serwera nazw. W części "Podstawowy DNS" wpisz numer "212.2.96.51", a w części "Zapasowy DNS" wpisz numer "212.2.96.52". Pomiń pozycję Użyj kompresji nagłówka IP. Zaznacz pozycję Użyj domyślnej bramki w zdalnej sieci, następnie zaznacz pozycję OK.
 • Po otwarciu powstałej ikony w pozycji "Użytkownik" należy wpisać "plusgsm". W polu Hasło należy wpisać "plusgsm". W polu Numer telefonu powinieneś wpisać "+48601100123". Następnie należy zaznaczyć pozycję "Połącz". Kiedy okno nawiązywanego połączenia zminimalizuje się, oznacza to, że połączenie zostało nawiązane.

Pakietowa transmisja danych GPRS

Ustawienia do korzystania z GPRS w roamingu są takie same jak w kraju. Informacje o zdalnej konfiguracji usługi za pomocą SMS-a znajdziesz na stronie "Konfiguracja zdalna WAP".

Aby podłączyć telefon GSM do Internetu za pośrednictwem Pakietowej Transmisji Danych (GPRS), należy postąpić zgodnie z poniższą instrukcją:

 • Sprawdź, czy komputer jest prawidłowo połączony z telefonem (kabel, port IR lub Bluetooth). Po podłączeniu urządzeń należy w komputerze zainstalować odpowiednie sterowniki modemowe. Sterowniki te (w zależności od modelu aparatu) są dostępne albo w zestawie na płycie CD, albo na stronie internetowej producenta.
 • Po zainstalowaniu sterowników należy otworzyć w komputerze ikonę "Mój komputer", następnie wejść do katalogu "Panel sterowania" i otworzyć ikonę "Połączenie Sieciowe" (lub Dial-Up Networking w zależności od systemu operacyjnego).
 • Po otwarciu katalogu "Dial-Up Networking" należy wybrać "Utwórz nowe połączenie": - w oknie Wpisz nazwę komputera, z którym chcesz się połączyć podaje się nazwę, pod jaką mają być zapisane stałe ustawienia połączenia (np. PLUS);
  - w oknie Wybierz modem należy wybrać odpowiedni modem ( w zależności od modelu aparatu, za pomocą którego nastąpi połączenie). Następnie należy kliknąć na opcję "Dalej" oraz:
  - w oknie Numer telefonu wpisać *99# (w przypadku telefonów marki NOKIA lub Motorola) lub *99*1# (w przypadku telefonów marki Siemens), dla telefonów marki SonyEricsson *99***(1, lub 2, 3 itd., w zależności od tego, jaki mamy ustawiony CID w telefonie) #CID- jest to numer jaki przypisuje automatycznie model aparatu Sony Ericsson do nowego punktu dostępu, który utworzymy.
  - w oknie Kod kraju wybierz pozycję Polska (48); nie należy wypełniać pola Numer kierunkowy. Zaznacz pozycję "Dalej", a potem "Zakończ".
 • W katalogu Dial-Up Networking powstanie nowa ikona o nazwie takiej, jaka została wprowadzona w punkcie 3. Następnie należy prawym klawiszem myszy zaznaczyć powstałą ikonę i wybrać pozycję "Właściwości": - w pozycji "Ogólne" nie zaznaczaj okienka Użyj kodu kraju i numeru kierunkowego; - w pozycji "Typy serwerów" w części "Opcje zaawansowane" nie zaznaczaj żadnej pozycji; w części "Dozwolone protokoły sieciowe" zaznacz TCP/IP, reszta okienek powinna pozostać niezaznaczona.
 • Zaznacz pozycję Ustawienia TCP/IP, następnie zaznacz część Adres IP przypisany do serwera, a potem Podaj adresy serwera nazw. W części "Podstawowy DNS" wpisz numer "212.2.96.51", a w części "Zapasowy DNS" wpisz numer "212.2.96.52". Pomiń pozycję Użyj kompresji nagłówka IP. Zaznacz pozycję Użyj domyślnej bramki w zdalnej sieci, następnie zaznacz pozycję OK.
 • Po otwarciu powstałej ikony pozycji Użytkownik i Hasło nie należy wypełniać. W polu Numer telefonu powinien znajdować się numer podany przy konfiguracji połączenia. Następnie należy zaznaczyć pozycję "Połącz". Kiedy okno nawiązywanego połączenia zminimalizuje się, oznacza to, że połączenie zostało nawiązane.

Internet w roamingu - sterowanie usługą

Do telefonu, który pozwala na wykorzystanie usługi Szybkiej Transmisji Danych (HSCSD), dołączony jest odpowiedni program pozwalający na sterowanie prędkością. Dzięki niemu istnieje możliwość zmniejszania jej lub zwiększania w zależności od potrzeb. Możliwość sterowania prędkością jest bardzo użyteczna w sieciach operatorów, którzy nie świadczą usługi Szybkiej Transmisji Danych. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest zmiana prędkości na standardową, jaka najczęściej występuje w sieciach GSM, czyli 9600 bps.

W niektórych wypadkach konieczna jest zmiana w usługach abonenta "na karcie SIM", którą może dokonać konsultant Działu Obsługi Klienta.


Na rysunkach 1 i 2 przedstawiony jest przykładowy program, który pozwala na sterowanie prędkością:

 • Rysunek 1 przestawia ustawienia umożliwiające połączenie się za pomocą usługi HSCSD.


  Właścicielem autorskich praw majątkowych powyższych print-screen-ów jest firma Microsoft.

 • Rysunek 2 przestawia parametry, jakie należy ustawić w kraju, gdzie usługa HSCSD nie jest dostępna.


  Właścicielem autorskich praw majątkowych powyższych print-screen-ów jest firma Microsoft.

Korzystaj z przeglądarki WAP w roamingu

Łącz się z Internetem w czasie pobytu za granicą

Jak to działa?

 • Data - Monthly to usługa przesyłania danych, dzięki której możesz tanio korzystać z WAPu będąc za granicą.
 • By skorzystać z usługi dzwonisz na specjalny numer dostępowy:
  • w przypadku Internetu +48 601 100 123
  • w przypadku WAP +48 601 100 234

Co zyskujesz?

 • Łatwe przeglądanie stron WAP, przesyłanie e-maili, nawiązywanie połączeń terminalowych.
 • Szybkie przesyłanie danych z prędkością 57,6 kb/s.

WAP w roamingu - aktywacja

Jak to działa?

Połączenie ze stronami internetowymi za pomocą przeglądarki WAP realizowane jest jako transmisja danych z użyciem numeru dostępowego +48 601 100 234 lub poprzez APN: wap.plusgsm.pl.

Zatem aby skorzystać z usługi WAP powinieneś uruchomić usługę:

 • Przesyłania danych (data Monthly) lub Dane Plus jeśli chcesz płacić za czas połączenia
 • Pakietową transmisję danych (GPRS) jeśli chcesz płacić za ilość danych wysłanych i odebranych w ramach danej sesji)

Dopiero po uruchomieniu którejś z wyżej wymienionych usług będziesz mógł w pełni korzystać z mini przeglądarki internetowej zainstalowanej w telefonie.

Transmisja danych CSD oraz szybka transmisja danych HSCSD

Usługa Przesyłanie Danych jest usługą dodatkową i można ją aktywować poprzez:

 • Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta (E-bok) pod adresem: http://www.ebok.pl/. Dostęp do konta internetowego E-bok nastąpi po podaniu na stronie numeru telefonu oraz prawidłowego i aktywnego Plus Kodu 5.
 • automatyczny system informacji pod numerem 2601, wybierając następujące opcje:
  • 2 (dostęp do Plus Kodu5)
  • 2 (zmiany na koncie)
  • 4 (usługi dodatkowe)
 • wysłanie wiadomości SMS na numer 2601 o następującej treści: "DODAJ [PLUSKOD5] TRANSMISJA DANYCH"
 • i ew. przesłanie faksu na numer 601 102 602 (dokument powinien zawierać informacje na temat numeru telefonu do którego chcemy dodać usługę, dane właściciela oraz jego czytelny podpis)
 • podczas rozmowy z konsultantem Działu Obsługi Klienta (numer w kraju 2601)

W przypadku włączenia usługi dla innego numeru na koncie treść SMS powinna być następująca: "DODAJ 6YYXXXXXX [PLUSKOD5] TRANSMISJA DANYCH"

Dostępne są komendy:

dodaj, dod., wlacz, wl - dla dodania usługi

usun, us, wylacz, wy - dla usunięcia usługi

Usługa Dane Plus jest usługą dodatkową i można ją aktywować poprzez:

 • Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta (E-bok) pod adresem: http://www.ebok.pl/ Dostęp do konta internetowego E-bok nastąpi po podaniu na stronie numeru telefonu oraz prawidłowego i aktywnego Plus Kodu 5.
 • przesłanie faksu na numer 601 102 602 (dokument powinien zawierać informacje na temat numeru telefonu do którego chcemy dodać usługę,dane właściciela oraz jego czytelny podpis)

Usługę Pakietowej Transmisji Danych (GPRS) można włączyć poprzez:

 • Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta (E-bok) pod adresem: http://www.ebok.pl/. Dostęp do konta internetowego E-bok nastąpi po podaniu na stronie numeru telefonu oraz prawidłowego i aktywnego Plus Kodu 5.
 • poprzez automatyczny system informacji pod numerem 2601, wybierając następujące opcje:
  • 2 (dostęp do Plus Kodu5)
  • 2 (zmiany na koncie)
  • 4 (usługi dodatkowe)
 • wysłanie wiadomości SMS na numer 2601 o następującej treści: "DODAJ [PLUSKOD5] GPRS"

W przypadku aktywacji usługi dla innego numeru na koncie treść SMS powinna być następująca: "DODAJ 6YYXXXXXX [PLUSKOD5] GPRS"

Aktywacja jest BEZPŁATNA.

WAP w roamingu- opłaty

Opłaty za korzystanie z połączenia internetowego w roamingu zależą od stawek ustalanych przez lokalnego operatora. Szczegółowe informacje na temat stawek można znaleźć w "Liście partnerów roamingowych" lub uzyskać pod numerem 2601 z telefonu komórkowego w Polsce lub +48 601 10 2601 z zagranicy.


Dodatkowo Plus pobiera następujące opłaty za aktywacje i korzystanie z usług transmisji danych przy pomocy technologii CSD i HSCSD:


Taryfa

Opłata za aktywację Data Monthly*

Opłata za Data Monthly*

Opłata za aktywację Data Plus**

Opłata za Data Plus**

Bonus

bezpłatnie

bezpłatnie

100 zł netto

25 zł netto

(122 zł brutto)

(30,50 zł brutto)

Contact

bezpłatnie

bezpłatnie

100 zł netto

25 zł netto

(122 zł brutto)

(30,50 zł brutto)

Business

bezpłatnie

bezpłatnie

100 zł netto

25 zł netto

(122 zł brutto)

(30,50 zł brutto)

Prestige

bezpłatnie

bezpłatnie

100 zł netto

25 zł netto

(122 zł brutto)

(30,50 zł brutto)

Relax

bezpłatnie

bezpłatnie

100 zł netto

25 zł netto

(122 zł brutto)

(30,50 zł brutto)

Echo

bezpłatnie

bezpłatnie

100 zł netto

25 zł netto

(122 zł brutto)

(30,50 zł brutto)

Akcja

bezpłatnie

bezpłatnie

100 zł netto

25 zł netto

(122 zł brutto)

(30,50 zł brutto)

Partner

bezpłatnie

bezpłatnie

100 zł netto

25 zł netto

(122 zł brutto)

(30,50 zł brutto)

Firma

bezpłatnie

bezpłatnie

100 zł netto

25 zł netto

(122 zł brutto)

(30,50 zł brutto)

Master

bezpłatnie

bezpłatnie

bezpłatnie

bezpłatnie

Czasami 10

bezpłatnie

bezpłatnie

50 zł netto

25 zł netto

(61 zł brutto)

(30,50 zł brutto)

Czasami 30

bezpłatnie

bezpłatnie

50 zł netto

25 zł netto

(61 zł brutto)

(30,50 zł brutto)

Czasami 150

bezpłatnie

bezpłatnie

50 zł netto

25 zł netto

(61 zł brutto)

(30,50 zł brutto)

Często 15

bezpłatnie

bezpłatnie

50 zł netto

25 zł netto

(61 zł brutto)

(30,50 zł brutto)

Często 50

bezpłatnie

bezpłatnie

50 zł netto

25 zł netto

(61 zł brutto)

(30,50 zł brutto)

Często 100

bezpłatnie

bezpłatnie

50 zł netto

25 zł netto

(61 zł brutto)

(30,50 zł brutto)

Często 150

bezpłatnie

bezpłatnie

50 zł netto

25 zł netto

(61 zł brutto)

(30,50 zł brutto)

Non-Stop 15

bezpłatnie

bezpłatnie

50 zł netto

25 zł netto

(61 zł brutto)

(30,50 zł brutto)

Non-Stop 50

bezpłatnie

bezpłatnie

50 zł netto

25 zł netto

(61 zł brutto)

(30,50 zł brutto)

Non-Stop 100

bezpłatnie

bezpłatnie

50 zł netto

25 zł netto

(61 zł brutto)

(30,50 zł brutto)

Non-Stop 150

bezpłatnie

bezpłatnie

50 zł netto

25 zł netto

(61 zł brutto)

(30,50 zł brutto)

Non-Stop 300

bezpłatnie

bezpłatnie

50 zł netto

25 zł netto

(61 zł brutto)

(30,50 zł brutto)

Lider 15

bezpłatnie

bezpłatnie

5 zł netto

10 zł netto

(6,10 zł brutto)

(12,20 zł brutto)

Lider 50

bezpłatnie

bezpłatnie

5 zł netto

10 zł netto

(6,10 zł brutto)

(12,20 zł brutto)

Lider 100

bezpłatnie

bezpłatnie

5 zł netto

10 zł netto

(6,10 zł brutto)

(12,20 zł brutto)

Lider 150

bezpłatnie

bezpłatnie

5 zł netto

10 zł netto

(6,10 zł brutto)

(12,20 zł brutto)

Lider 300

bezpłatnie

bezpłatnie

5 zł netto

10 zł netto

(6,10 zł brutto)

(12,20 zł brutto)

Plus 20

bezpłatnie

bezpłatnie

5 zł netto

10 zł netto

(6,10 zł brutto)

(12,20 zł brutto)

Plus 40

bezpłatnie

bezpłatnie

5 zł netto

10 zł netto

(6,10 zł brutto)

(12,20 zł brutto)

Plus 60

bezpłatnie

bezpłatnie

5 zł netto

10 zł netto

(6,10 zł brutto)

(12,20 zł brutto)

Plus 100

bezpłatnie

bezpłatnie

5 zł netto

10 zł netto

(6,10 zł brutto)

(12,20 zł brutto)

Plus 200

bezpłatnie

bezpłatnie

5 zł netto

10 zł netto

(6,10 zł brutto)

(12,20 zł brutto)

Plus 400

bezpłatnie

bezpłatnie

5 zł netto

10 zł netto

(6,10 zł brutto)

(12,20 zł brutto)

Efekt Plus 30

bezpłatnie

bezpłatnie

5 zł netto

10 zł netto

(6,10 zł brutto)

(12,20 zł brutto)

Efekt Plus 50

bezpłatnie

bezpłatnie

5 zł netto

10 zł netto

(6,10 zł brutto)

(12,20 zł brutto)

Efekt Plus 100

bezpłatnie

bezpłatnie

5 zł netto

10 zł netto

(6,10 zł brutto)

(12,20 zł brutto)

Efekt Plus 150

bezpłatnie

bezpłatnie

5 zł netto

10 zł netto

(6,10 zł brutto)

(12,20 zł brutto)

Efekt Plus 250

bezpłatnie

bezpłatnie

5 zł netto

10 zł netto

(6,10 zł brutto)

(12,20 zł brutto)

Efekt Plus 350

bezpłatnie

bezpłatnie

5 zł netto

10 zł netto

(6,10 zł brutto)

(12,20 zł brutto)

Plus Max 30

bezpłatnie

bezpłatnie

5 zł netto

10 zł netto

(6,10 zł brutto)

(12,20 zł brutto)

Plus Max 50

bezpłatnie

bezpłatnie

5 zł netto

10 zł netto

(6,10 zł brutto)

(12,20 zł brutto)

Plus Max 100

bezpłatnie

bezpłatnie

5 zł netto

10 zł netto

(6,10 zł brutto)

(12,20 zł brutto)

Plus Max 200

bezpłatnie

bezpłatnie

5 zł netto

10 zł netto

(6,10 zł brutto)

(12,20 zł brutto)

Plus Max 300

bezpłatnie

bezpłatnie

5 zł netto

10 zł netto

(6,10 zł brutto)

(12,20 zł brutto)


* Usługa Data Monthly pozwala na korzystanie z transmisji danych: połączenie WAP w aparacie, połączenie Internet- podłączenie aparatu do komputera jako modem.
** Usługa Dane Plus możliwość wykonania i odbierania połączenia transmisji danych, klient otrzymuje dodatkowy numer jako numer do transmisji danych.

Pakietowa transmisja danych GPRS

Opłaty związane z korzystaniem z pakietowej transmisji danych GPRS są dostępne w Regulaminie Promocji "GPRS i MMS w roamingu".

WAP w roamingu - konfiguracja

Jak to działa?

Nie wszystkie modele telefonów dostępne na rynku posiadają taka możliwość, więc przed zakupem aparatu należy uzyskać informacje czy dany model jest wyposażony w przeglądarkę WAP.

Poniżej znajdują się podstawowe parametry jakie należy wprowadzić, aby korzystać z WAP w sieci Plus:

Ustawienia dla CSD oraz HSCSD

 • Dial-UP: +48601100234
 • Nazwa użytkownika: plusgsm
 • Hasło: plusgsm
 • Adres IP: 212.2.96.16
 • Adres strony głównej: http://wap.plusgsm.pl/

Ustawienia dla GPRS

 • APN: wap.plusgsm.pl
 • Nazwa użytkownika: nic nie wpisujemy
 • Hasło: nic nie wpisujemy
 • Adres IP: 212.2.96.16
 • Adres strony:głównej: http://wap.plusgsm.pl/

Zdalna Konfiguracja

Jeżeli posiadasz odpowiedni telefon komórkowy, możesz skorzystać z usługi automatycznej konfiguracji telefonu komórkowego. Szczegóły odnajdziesz na stronie: Konfiguracja zdalna WAP.

MMS w roamingu

Wyślij zdjęcie z wakacji

Co to jest?

 • MMS (ang. Multimedia Messaging Service) to usługa służąca do przesyłania wiadomości multimedialnych poprzez telefonię komórkową
 • MMS w Plusie obsługuje następujące rodzaje plików i formatów
  • pliki audio - (AMR, MP3, MIDI, WAV)
  • pliki graficzne - (JPEG, GIF, animowany GIF)
  • pliki video - (MPEG4, H.263, Quicktime)

Co zyskujesz?

 • Możesz swobodnie wysyłać wiadomości multimedialne MMS będąc za granicą
 • Obsługę MMS dla wszystkich rodzajów telefonów - jeśli telefon odbiorcy nie odbiera MMS wiadomość będzie czekała na stronie www.foto.plusgsm.pl
 • Pełną kompatybilność z pocztą elektroniczną - możesz wysyłać wiadomości MMS z komputera na telefon i odwrotnie.

Opłaty:

Wysyłając czy odbierając wiadomość zestawiane jest połączenie transmisji danych.

Mamy tu do czynienia z dwoma składnikami: transportem i zawartością, czyli samym MMS-em.

W Plusie nie płacisz za transport przy wysyłaniu ani przy odbieraniu wiadomości multimedialnych.

Opłata obejmuje tylko i wyłącznie fakt wysłania MMS-a i wynosi 0,33 zł / 0,40 zł z VAT za wiadomość do 100KB.

Usługa MMS Premium1 umożliwia Abonentom i Użytkownikom sieci Plus korzystanie w rozszerzonym zakresie z serwisów informacyjnych lub rozrywkowych opartych na multimedialnym przekazie wiadomości.

Opłaty za wysyłanie wiadomości multimedialnych MMS ponosi osoba wysyłajaca. W sytuacji gdy Abonent lub Użytkownik sieci Plus dokonał subskrypcji usługi odpłatnego otrzymywania wiadomości multimedialnej MMS, opłatę za każdego otrzymanego MMS-a ponosi Abonent lub Użytkownik sieci Plus dokonujący tej subskrypcji. Opłaty te są naliczane według specjalnych stawek, oddzielnych dla poszczególnych zakresów numerów skróconych2, według tabeli opłat przedstawionej w poniżej.

Jak to działa?

MMS Premium to usługa, która polega na tym, że wysyłasz MMS-a na specjalny numer - w ten sposób płacisz za różne usługi.

Ile płacisz?

Opłaty za MMS Premium zależą od numeru, na który wysyłasz wiadomość:


Zakresy nr
MMS Premium20
Opłata Zakresy nr
MMS Premium20
Opłata
901000 - 901999 1,00 zł
(1,22 zł z VAT)
911000 - 911999 11,00 zł
(13,42 zł z VAT)
902000 - 902999 2,00 zł
(2,44 zł z VAT)
912000 - 912999 12,00 zł
(14,64 zł z VAT)
903000 - 903999 3,00 zł
(3,66 zł z VAT)
913000 - 913999 13,00 zł
(15,86 zł z VAT)
904000 - 904999 4,00 zł
(4,88 zł z VAT)
914000 - 914999 14,00 zł
(17,08 zł z VAT)
905000 - 905999 5,00 zł
(6,10 zł z VAT)
915000 - 915999 15,00 zł
(18,30 zł z VAT)
906000 - 906999 6,00 zł
(7,32 zł z VAT)
916000 - 916999 16,00 zł
(19,52 zł z VAT)
907000 - 907999 7,00 zł
(8,54 zł z VAT)
917000 - 917999 17,00 zł
(20,74 zł z VAT)
908000 - 908999 8,00 zł
( 9,76 zł z VAT)
918000 - 918999 18,00 zł
(21,96 zł z VAT)
909000 - 909999 9,00 zł
(10,98 zł z VAT)
919000 - 919999 19,00 zł
(23,18 zł z VAT)
910000 - 910999 10,00 zł
(12,20 zł z VAT)
920000 - 920999 20,00 zł
(24,40 zł z VAT)

1 Opłata pobierana w ramach usługi MMS Premium dotyczy wyłącznie usług dostępnych w ramach podanego w Cenniku zakresu numerów. Podane stawki obowiązują przez 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Opłata za wysłanie lub otrzymanie jednej wiadomości multimedialnej MMS jest jednakowa i niezależna od używanej taryfy.

2 Udostępnianie poszczególnych numerów będzie ogłaszane w materiałach informacyjnych Polkomtel S.A., na stronie internetowej www.plusgsm.pl lub w materiałach informacyjnych publikowanych przez dostawców usług MMS Premium.

 

Aparaty telefoniczne w roamingu

Sprawdź czy Twój telefon będzie działał za granicą

 • Standardowo sprzedawane w Polsce telefony komórkowe działają w systemie GSM 900/1800 (telefony dwuzakresowe)
 • Telefony dwuzakresowe działają w roamingu we wszystkich krajach europejskich.
 • W niektórych krajach pozaeuropejskich telefony pracują w innych systemach. W tych krajach telefon dwuzakresowy nie będzie działał poprawnie.
 

Operatorzy używający standardów innych niż GSM 900/1800

Standardowo sprzedawane w Polsce aparaty to telefony dwuzakresowe (GSM 900/1800), działające we wszystkich krajach europejskich.

Natomiast w niektórych krajach pozaeuropejskich niezbędne może być posiadanie telefonu trójzakresowego (GSM 900/1800/1900) lub innego telefonu specjalnego. Wybierając się w podróż do kraju pozaeueropejskiego (w szczególności do Ameryki Północnej, Ameryki Południowej i Azji) upewnij się, że posiadasz telefon, za pomocą którego będziesz mógł skorzystać z usługi roamingu.

W poniższej tabeli znajdziesz operatorów, którzy używają standardów innych niż GSM 900/1800

Kraj Sieć GSM 850 GSM 1900 iDEN CDMA W-CDMA/3G
Ekwador Conecel x        
Panama Cable & Wireless Panama x        
Bermudy Cingular Wireless (d. AT&T Wireless & Telecom Bermuda)   x      
Kanada Rogers Wireless   x      
Chile Entel PCS   x      
Dominikana orange (d. FTD)   x      
Paragwaj VOX   x      
Peru TIM Peru   x      
USA Cingular Wireless   x      
USA T-Mobile USA   x      
Boliwia VIVA (d. Nuevatel)   x      
Argentyna Nextel Argentina     x    
Brazylia Nextel Brazil     x    
Meksyk Nextel de Mexico     x    
Peru Nextel Peru     x    
USA Nextel     x    
Korea Południowa KTF       x  
Korea Południowa SK Telecom       x  
Japonia Vodafone K.K. (d. J-Phone)         x
Japonia NTT DoCoMo         x
 

System GSM 850

System GSM 850 funkcjonuje w niektórych krajach Ameryki Północnej i Południowej.

Aparat współpracujący z tym systemem (np. Nokia 6200) można wypożyczyć
na przykład w firmie Cellhire Global Phone Rental.

Numer telefonu do firmy Cellhire, pod którym należy dokonać zamówienia zestawu,
to +44 1904 610 610, numer faksu: +44 1904 611 028

 

System GSM 1900

System GSM 1900 funkcjonuje w niektórych krajach Ameryki Północnej i Południowej.

Aby korzystać z usług w ramach tego systemu, należy dysponować aparatem działającym na częstotliwości 1900 MHz.

 

System iDEN

System iDEN funkcjonuje w częstotliwości 800 MHz.

Aby móc wykonywać połączenia w tym systemie, należy dysponować odpowiednim aparatem firmy Motorola.

Przed nazwą modelu aparatu znajduje się literka "i", co wskazuje na współpracę
z systemem iDEN (np. Motorola i500, i700 lub Dual-Mode iDEN 800/900 Handset-M i2000).

W ramach tego systemu możesz korzystać ze swojego telefonu w niektórych krajach Ameryki Północnej i Południowej.

Aparat współpracujący z tym systemem można wypożyczyć na przykład w firmie Cellhire Global Phone Rental.

Numer telefonu do firmy Cellhire, pod którym należy dokonać zamówienia zestawu,
to +44 1904 610 610, numer faksu: +44 1904 611 028.

 

System CDMA

System CDMA funkcjonuje w Korei (sieci KTF i SK Telecom).

Aby korzystać z usług w ramach tego systemu, również należy dysponować odpowiednim aparatem, który można wypożyczyć w następujących punktach:

 • (sieć KTF) Lotnisko Międzynarodowe Incheon 1st FL. Bramka 10~11 tel.
  +82 032 743 4016; punkt ten otwarty jest 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę,
 • (sieć KTF) Lotnisko Międzynarodowe Jeju 1st FL. Bramka 4 tel.
  +82 064 711 3016; punkt czynny jest od 09.00 do 21.00 we wszystkie dni tygodnia,
 • (sieć KTF) Lotnisko Międzynarodowe Kimhae 1st FL tel. +82 051 941 9490 punkt czynny jest od 09.00 do 21.00 we wszystkie dni tygodnia,
 • (sieć SK Telecom) Lotnisko Międzynarodowe w Seulu w punkcie sprzedaży SK Telecom (tel.: +82 32 743 4040); punkt ten otwarty jest 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę.
 

System WCDMA/3G

System W-CDMA/3G działa w sieciach japońskich: Vodafone K.K. (dawny J-Phone)
i NTT DoCoMo.

Aby korzystać z usług w ramach tego systemu, należy dysponować odpowiednim aparatem, który można wypożyczyć w Japonii w następujących punktach:

Wypożyczalne sieci Vodafone K.K.:

 • Tokyo Office Level 15, JT Building 2-2-1 Toranomon, Minato-Ku Tokyo, 105-0001
 • Międzynarodowe Lotnisko Narita Terminal 1 Czynne: 7:00 - 21:00
 • Międzynarodowe Lotnisko Narita Terminal 2
 • Międzynarodowe Lotnisko Kansai 4th Piętro - Odloty Czynne 9:00 - 20:00

Typ telefonu rekomendowany przez Vodafone K.K.:

Sprzęt:
Nokia 6650 (Typ 3G)
Waga 141 g
Rozmiary 52x133x25 mm
Maksymalny czas rozmów 190 min
Maksymalny czas czuwania 14 dni
Czas ładowania baterii 120 min

Orientacyjny cennik wypożyczenia ww. telefonu
Dziennie 1200 jenów (+5% podatku)
Kaucja dziennie 400 jenów (+5% podatku)
Minimalny czas wypożyczenia 3 dni

Ceny wypożyczenia telefonu są cenami ustalanymi przez Vodafone K.K. i mogą ulec zmianie.
Wypożyczalnie sieci NTT DoCoMo:

 • Międzynarodowe Lotnisko Narita - DoCoMo World Counter Narita Terminal 1
  Hala Odlotów, 4F Central Building, Narita Airport Terminal 1, czynne 8:30- 19:30, 7 dni w tygodniu
 • Międzynarodowe Lotnisko Narita - DoCoMo World Counter Narita Terminal 2B1F Narita Airport Terminal 2 Main Building, czynne 7:00- 21:00,
  7 dni w tygodniu
 • Międzynarodowe Lotnisko Kansai - DoCoMo WORLD Counter Kansai
  1F Kansai International Airport Terminal Building, czynne 7:30- 20:30,
  7 dni w tygodniu

Szczegółowe informacje można uzyskać w Międzynarodowym Centrum Roamingu DoCoMo (DoCoMo International Roaming Center), czynne 9:00 - 19:00 (czasu japońskiego) od poniedziałku do piątku oraz 9:00 - 17:00 (czasu japońskiego)
w weekendy i święta, tel. +81 3 5639 2552

Typ telefonu rekomendowany przez NTT DoCoMo:

Sprzęt:
Motorola A835
Waga 168 g
Rozmiary 137x55,6x26,5 mm
Maksymalny czas rozmów 130 min
Maksymalny czas czuwania 300 godz.
Czas ładowania baterii 120 min

Orientacyjny cennik wypożyczenia ww. telefonu
Dziennie 700 jenów (+5% podatku)
Metoda płatności Karta kredytowa
Maksymalny okres wypożyczenia 30 dni

Ceny wypożyczenia telefonu są cenami ustalanymi przez NTT DoCoMo i mogą ulec zmianie.

Producent Typ Funkcjonowanie w sieci
3G (W-CDMA) opertor NTT DoCoMo
Wersja software
Motorola A835 działa 72.32.0A lub późniejsze
A1000 działa  
E1000 działa  
C975 działa  
V975 działa  
NOKIA 7600 działa 3.05 lub późniejsze
6630 działa  
6650 działa MR2 lub późniejsze
SonyEricsson Z1010 nie działa  
NEC wszystkie modele nie działa  

Przykłady zastosowań transmisji danych w roamingu

  Szacowane koszty przekazu danych w roamingu (PLN)
  Taryfy : Elastyczne, TanioRozmowne Taryfy: Syberyjskie, Kubali, Ważny Telefon, pozostałe taryfy
Strefa O (UE) Reszta świata Strefa O (UE) Strefa1 Strefa2
Pobranie filmu o wielkości ok. 5MB przez APN: Internet, www.plusgsm.pl 109,00 262,34 109,00 268,40 402,60
Pobranie filmu o wielkości ok. 5MB przez APN: WAP 398,94 664,90
Pobranie gry o wielkości ok. 100KB przez APN: Internet, www.plusgsm.pl 3,00 7,32 3,00 9,76 14,64
Pobranie gry o wielkości ok. 100KB przez APN: WAP 10,98 18,30
Pobranie pliku muzycznego o wielkości ok. 4MB przez APN: Internet, www.plusgsm.pl 87,00 212,28 87,00 214,72 322,08
Pobranie pliku muzycznego o wielkości ok. 4MB przez APN: WAP 318,42 530,70
Przeglądanie stron internetowych o wielkości ok. 300KB przez APN: Internet, www.plusgsm.pl 7,00 17,08 7,00 19,52 29,28
Przeglądanie stron internetowych o wielkości ok.300KB przez APN: WAP 25,62 42,70
Pobranie tapety jpg o wielkości ok. 20KB przez APN: Internet, www.plusgsm.pl 1,00 2,44 1,00 4,88 7,32
Pobranie tapety jpg o wielkości ok. 20KB przez APN: WAP 3,66 6,10
Odebranie wiadomości e-mail o wielkości ok. 2KB bez załączników / z załącznikiem 400KB przez APN: Internet, www.plusgsm.pl 1,00 / 9,00 2,44 / 21,96 1,00 / 9,00 4,88 / 24,40 7,32 / 36,60
Odebranie wiadomości e-mail o wielkości ok. 2KB bez załączników / z załącznikiem 400KB przez APN: WAP 3,66 / 32,94 6,10 / 54,90
Wysłanie wiadomości e-mail o wielkości ok. 2KB bez załączników / z załącznikiem 400KB przez APN: Internet, www.plusgsm.pl 1,00 / 9,00 2,44 / 21,96 1,00 / 9,00 4,88 / 24,40 7,32 / 36,60
Wysłanie wiadomości e-mail o wielkości ok. 2KB bez załączników / z załącznikiem 400KB przez APN: WAP 3,66/ 32,94 6,10/ 54,90
Wysłanie wiadomości MMS o wielkości nie większej niż 100 KB 3,40 3,40 3,40 3,40 3,40
Odebranie wiadomości MMS o wielkości nie większej niż 100 KB 3,00 3,00 3,00 3,00 3,00

Podczas korzystania z pakietowej transmisji danych w roamingu należy pamiętać, że transmisja odbywa się w obie strony - dane są pobierane i wysyłane. Np. przy pobieraniu filmu na całkowitą opłatę składa się opłata za wielkość pobranego pliku i opłata za komunikację z serwerem. Opłaty naliczane są rozdzielnie - oddzielnie za dane pobrane (downlink) oraz oddzielnie za dane wysłane (uplink), w rozliczeniu dziennym, w ramach jednej sesji pakietowej transmisji danych.

Limiter DATA w roamingu

Od 1 marca 2010 Plus oferuje swoim klientom abonamentowym usługę "Limiter DATA w roamingu", polegającą na możliwości ustawienia limitu na pakietową transmisję danych w krajach Unii Europejskiej oraz w krajach stowarzyszonych.

W ramach usługi klienci będą otrzymywać powiadomienia, w formie bezpłatnych wiadomości SMS, informujących o wykorzystaniu limitu na usługi oparte na pakietowej transmisji danych w roamingu. Limit dla każdego klienta wynosi 200 zł z VAT. Po wykorzystaniu 40% oraz 80% limitu, klienci otrzymają wiadomość SMS informującą o tym zdarzeniu. Usługa została wprowadzona zgodnie z wymogiem prawnym, wynikającym z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 544/2009 z dnia 18 czerwca 2009 r. Po przekroczeniu całkowitego, przysługującego limitu, usługi pakietowej transmisji danych w krajach Unii Europejskiej oraz w krajach stowarzyszonych zostaną zablokowane, o ile klient nie zdecyduje inaczej.

1 lipca 2010, zgodnie z wymogami prawnymi, usługa została włączona wszystkim klientom, bez konieczności wykonywania żadnych działań przez klienta.

Wyłączenie usługi jest możliwe poprzez bezpłatne, także w roamingu, połączenie głosowe (system IVR) z numerem 0048 605 020 010 oraz przez wysłanie SMS o treści "NIE" lub "N" pod numer 8801 (numer bezpłatny w kraju, w roamingu opłata jak za wysłanie SMS).

Ponowne włączenie usługi jest możliwe poprzez bezpłatne, także w roamingu, połączenie głosowe (system IVR) z numerem 0048 605 020 010 oraz przez wysłanie SMS o treści "TAK" lub "T" pod numer 8801 (numer bezpłatny w kraju, w roamingu opłata jak za wysłanie SMS).

Najczęściej zadawane pytania:

 1. Co stanie się z transferowanymi danymi, jeśli w trakcie ich pobierania limiter odetnie możliwość transmisji danych?
  Klient zostanie obciążony opłatą za pobrane dane. Plik, który nie został pobrany w całości może zostać utracony. Ponowne pobranie pliku będzie możliwe po odblokowaniu limitu i będzie płatne zgodnie z taryfą klienta.
 2. Jak mogę odblokować limit i na jaki okres limit jest zdejmowany?
  Odblokowanie limitu jest możliwe za pomocą SMS (SMS o treści ODBLOKUJ pod numer 8802) lub za pomocą połączenia z IVR +48 605 020 010. Za pomocą IVR można odblokować limit dla własnego numeru lub dla innego numeru (np. jeśli karta SIM, na której jest wykonywana transmisja danych znajduje się w modemie, a klient chce wykonać połączenie z innego numeru). Odblokowanie dla innego numeru jest możliwe po podaniu właściwego dla niego PlusKodu5. Limit jest odblokowywany do końca bieżącego okresu rozliczeniowego klienta. Od początku kolejnego okresu rozliczeniowego, limit będzie znowu aktywny.
 3. Jaka jest wysokość limitu?
  Wysokość limitu to 9 560 KB (9,34 MB) co w przybliżeniu odpowiada wartości 197 zł z VAT (równowartość 50?).
 4. W jakich odstępach są wysyłane powiadomienia o przekroczeniu progów?
  Powiadomienia w formie SMS są wysyłane po osiągnięciu przez Klienta transmisji danych o wielkości 3 719 KB (3,63 MB), co w przybliżeniu odpowiada wartości 70 zł z VAT, po osiągnięciu przez Klienta transmisji danych o wielkości 7 630 KB (7,45 MB), co w przybliżeniu odpowiada wartości 158 zł z VAT, oraz po osiągnięciu przez Klienta transmisji danych o wielkości 9 560 KB (9,34 MB), co w przybliżeniu odpowiada wartości 197 zł z VAT.

Więcej informacji w Regulaminie usługi "Limiter DATA w roamingu"

Videorozmowa w roamingu

 

Videorozmowa to usługa, dzięki której rozmówcy mogą przesyłać sobie nie tylko głos, ale także ruchomy obraz z kamer umieszczonych w ich telefonach.

W czasie pobytu za granicą możesz skorzystać z usługi Videorozmowa, tak jak w kraju.

Przed wyjazdem za granicę sprawdź, którzy Partnerzy Roamingowi umożliwiają skorzystanie z usługi Videorozmowa. Sprawdź tutaj.

Warunkiem umożliwiającym skorzystanie z usługi Videorozmowa w Roamingu, jest posiadanie przez klienta:

 • aktywnej usługi Roamingu Międzynarodowego, oraz
 • aktywnej usługi Videorozmowa

Usługę Videorozmowa możesz aktywować wysyłając bezpłatną wiadomość SMS o treści: DODAJ PlusKod5 VIDEO na numer 2601, lub skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Opłata za usługę Videorozmowa w Roamingu: Stawka Operatora Roamingowego + 15% marży sieci Plus + 22% VAT.

Szczegółowy cennik opłat za usługę Videorozmowa znajdziesz na stronie Partnerzy Roamingowi - opłaty (wybierz z listy kraj, następnie operatora i opłatę Videorozmowa).
Podane stawki są orientacyjne i ze względu na zmienność taryf, kursów walut i innych czynników mogą ulec zmianie.

Uwaga: Możesz skorzystać z usługi tylko, jeśli Twój telefon działa w technologii UMTS i umożliwia przeprowadzenie połączeń wideo pomiędzy kompatybilnymi aparatami telefonicznymi wspierającymi ten rodzaj przekazu.

Uwaga: PlusKod5 podawany jest na pierwszej fakturze za usługi telekomunikacyjne. Możesz go również uzyskać dzwoniąc do konsultanta Działu Obsługi Klienta.
Videorozmowa w roamingu - lista partnerów roamingowych

Kraj/ Obszar Sieć Videocall
Arabia Saudyjska Al Jawal +
Australia Telstra MobileNet +
Australia Vodafone +
Austria one +
Austria H3G +
Austria mobilkom austria +
Austria T-Mobile (d. Max.mobil) +
Belgia PROXIMUS +
Belgia Mobistar +
Bułgaria M-TEL GSM +
Chorwacja VIP-NET +
Cypr Cytamobile - Vodafone +
Czarnogóra MTEL +
Czechy Telefónica O2 (d. Eurotel Praha) +
Dania TDC Mobil (d. TeleDanmark) +
Dania 3 +
Egipt Vodafone Egypt (d. Misrfone) +
Egipt Etisalat +
Estonia EMT GSM +
Estonia ELISA (d. RADIOLINJA EESTI) +
Filipiny SMART +
Finlandia Elisa (d. Radiolinja) +
Finlandia SONERA (d. Telecom Finland) +
Francja orange (d. France Telecom) +
Frnacja SFR +
Grecja Vodafone +
Hiszpania Movistar +
Hiszpania Vodafone +
Holandia Vodafone (d. Libertel) +
Holandia KPN Mobile (d. PTT) +
Hong Kong SmarTone-Vodafone (d. SmarTone) +
Hong Kong CSL GSM (d. HK Telecom CSL) +
Hong Kong PCCW ( SUNDAY (d. Mandarin) +
Indonezja TELKOMSEL +
Irlandia O2 (d. Esat Digifone) +
Irlandia 3 +
Islandia Siminn (d. Landssiminn) +
Izrael Cellcom +
Izrael Orange (d. Partner) +
Japonia SoftBank (d.J-Phone-3G) +
Japonia NTT DoCoMo +
Kanada Rogers Wireless (currently also including former Fido) +
Kanada Rogers Wireless (currently also including former Fido) +
Korea SK Telecom +
Litwa Bite +
Luksemburg TANGO +
Luksemburg VOXmobile +
Łotwa Bite +
Macau CTM +
Malezja CELCOM GSM (currently also including former TMTouch) +
Malta Vodafone (d. Telecell) +
Malta go mobile +
Mauritius EMTEL +
Niemcy Vodafone (d. Mannesmann Mobilfunk) +
Niemcy E-Plus +
Niemcy O2 (d. VIAG Interkom) +
Norwegia TELENOR +
Nowa Zelandia Vodafone (d. BellSouth) +
Portugalia Vodafone (d. Telecel) +
Portugalia TMN +
Portugalia OPTIMUS +
Rosja MegaFon (d. North-West) +
RPA Vodacom +
Rumunia Vodafone (d. CONNEX) +
San Marino Vodafone +
San Marino TIM +
San Marino Wind +
Serbia Telenor d.o.o (d. Mobtel) +
Serbia Vip +
Singapur SingTel  900 +
Słowacja T-Mobile (d. EuroTel) +
Słowenia SI.mobil Vodafone +
Słowenia Mobitel +
Sri Lanka Dialog GSM +
Sri Lanka Mobitel +
Szwajcaria Swisscom-mobile (d. Swiss PTT) +
Szwecja Telenor (d. Vodafone; Europolitan) +
Szwecja 3 +
Taiwan Taiwan Mobile (d. Pacific GSM 1800, d. TCC) +
Taiwan Far EasTone +
Węgry Vodafone (d. V.R.A.M. & Primatel) +
Węgry T-Mobile (d. Westel Mobile Co.) +
Wielka Brytania Vodafone +
Wielka Brytania O2 (d. Cellnet) +
Wielka Brytania T-Mobile (d. One 2 One) +
Wielka Brytania 3 +
Włochy Vodafone +
Włochy TIM +
Włochy Wind +
Włochy 3 +
Zjednoczone Emiraty Arabskie du +

Roaming Satelitarny

Roaming Satelitarny pozwala klientowi nawiązanie połączeń w Roamingu poprzez system satelitarny w ramach Sieci Thuraya.

W tym celu należy swoją kartę SIM przełożyć do aparatu działającego w sieciach satelitarnych (Hughes 7100 lub Hughes 7101). Taki aparat można wypożyczyć w firmie Cellhire.

W celu wykonania połączenia lub wysłania SMS-a w Roamingu za pośrednictwem sieci Thuraya, należy wybrać numer docelowy poprzedzony numerem kierunkowym kraju np. wykonując połączenie do Polski, należy przed numerem docelowym wybrać +48 lub 0048.

Warunkiem umożliwiającym skorzystanie z usługi Roamingu Satelitarnego jest:

 • Posiadanie przez Klienta aktywnej usługi Połączeń Międzynarodowych, oraz
 • Posiadanie przez Klienta aktywnej usługi Roamingu Międzynarodowego.

Opłaty za Roaming Satelitarny: Stawka Operatora Roamingowego + 15% marży sieci Plus + 22% VAT.

Poniżej orientacyjne ceny na dn. 15.04.2010

Połączenia głosowe wykonywane do Polski z sieci Thuraya 13,93 zł
(17,00 zł z VAT)
Połączenia głosowe przychodzące w sieci Thuraya - opłata operatora roamingowego 1,96 zł
(2,39 zł z VAT)
Otrzymanie SMS w sieci Thuraya bezpłatny
Wysłanie SMS w sieci Thuraya 3,91 zł
(4,78 zł z VAT)
Połączenia głosowe przychodzące w sieci Thuraya - stała opłata Plus 6,00 zł
(7,32 zł z VAT)

Powyższe stawki są orientacyjne i ze względu na zmienność taryf, kursów walut i innych czynników mogą ulec zmianie.

Szczegółowy cennik znajduje się na stronie Partnerzy roamingowi - opłaty (wybierz z listy pozycję Sieci satelitarne).

Lista krajów dostępnych w Sieci Thuraya.

Afganistan Filipiny Liechtenstein Sierra Leone
Albania Finlandia Litwa Singapur
Algieria Francja Luksemburg Słowacja
Andora Gabon Łotwa Słowenia
Angola Gambia Macedonia Somalia
Arabia Saudyjska Ghana Malawi Sri Lanka
Armenia Gibraltar Malediwy Sudan
Australia Grecja Malezja Syria
Austria Gruzja Mali Szwajcaria
Azerbejdżan Gwinea  Malta Szwecja
Bahrain Gwinea Równikowa Maroko Tadżykistan
Bangladesz Hiszpania Mauretania Tajlandia
Belgia Holandia Mołdawia Tajwan
Benin Indie Monako Tanzania
Bhutan Indonezja Mongolia Timor Wschodni
Białoruś Irak Myanmar Togo
Bośnia i Hercegowina Iran Nepal Tunezja
Brunei Irlandia Niemcy Turcja
Bułgaria Japonia Nigeria Turkmenistan
Burkina Faso Jemen Norwegia Uganda
Burundi Jordania Oman Ukraina
Chiny Kambodża Pakistan Uzbekistan
Chorwacja Kamerun Palestyna Watykan
Cypr Katar Papua Nowa Gwinea Węgry
Czad Kazachstan Polska Wielka Brytania
Czarnogóra Kenia Portugalia Wietnam
Czechy Kirgistan Republika Centralnej Afryki Włochy
Dania Korea Południowa Rosja Wybrzeże Kości Słoniowej
Demokratyczna Rep. Konga Korea Północna Rumunia Wyspa Guernsey
Dżibutti Kuwejt Rwanda Wyspa Jersey
Egipt Laos San Marino Wyspa Man
Erytrea Liban Senegal Wyspy Zielonego Przylądka
Estonia Liberia Serbia Zambia
Etiopia Libia Seszele Zjednoczone Emiraty Arabskie

Roaming na statkach i promach

Roaming na pokładach statków i promów pozwala klientowi na nawiązanie połączeń głosowych, wysyłanie i odbieranie SMS, oraz transmisje danych (w wybranych sieciach) w roamingu podczas rejsu.

Usługa dostępna jest w sieciach operatorów:

 • AT&T
 • JT GSM
 • Manx Telecom
 • Seanet
 • Vodafone WINS
 • OceanCell
 • MCP
 • GSM on the Ship

Warunkiem umożliwiającym skorzystanie z usługi Roamingu na Statkach i Promach jest:

 • Posiadanie przez Klienta aktywnej usługi Połączeń Międzynarodowych, oraz
 • Posiadanie przez Klienta aktywnej usługi Roamingu Międzynarodowego.

Opłaty za roaming na statkach i promach są zależne od cennika partnera roamingowego i naliczane wg modelu: Stawka Operatora Roamingowego + 15% marży sieci Plus + 22% VAT.
Poniżej orientacyjne ceny na dn. 26.04.2010

Sieć AT&T JT GSM Manx Tele-
com
Seanet Voda-
fone WINS
Ocean
-Cell
MCP GSM on the Ship
Połączenia głosowe
wykonywane do Polski
10,46 zł 4,74 zł 7,91 zł 4,67 zł 5,36 zł Promy:
17,45 zł
Statki:
27,42 zł
Pierwsza
minuta:
7,60 zł
Następna
minuta:
6,85 zł
21,81 zł
Połączenia głosowe przychodzące - opłata operatora roamingowego - - 7,91 zł - 5,36 zł - - 21,81 zł
Otrzymanie SMS bezpłatny
Wysłanie SMS 3,72 zł 1,19 zł 1,60 zł 1,25 zł 0,81 zł 4,36 zł 3,74 zł 1,56 zł
Połączenia głosowe przychodzące - stała opłata Plus 18,30 zł
Pakietowa transmisja danych przez APN: wap (50KB) - 3,66 zł - - - - - -
Pakietowa transmisja danych przez APN: www.plusgsm.pl; Internet oraz inne APN (100KB) - 4,88 zł - - - - - -
Odebranie MMS - 3,00 zł - - - - - -
Wysłanie MMS
do Polski
- 3,40 zł - - - - - -

Wszystkie ceny z VAT.

Powyższe stawki są orientacyjne i ze względu na zmienność taryf, kursów walut i innych czynników ulegają zmianie co miesiąc.

Szczegółowy cennik znajduje się na stronie Partnerzy roamingowi - opłaty (wybierz z listy pozycję statki i promy).

Roaming w samolotach

Międzynarodowe przepisy lotnicze zabraniają korzystania z telefonów komórkowych na pokładach samolotów. Wyjątkiem są sieci, które oferują roaming w samolotach.

Roaming na pokładach samolotów pozwala klientowi na nawiązanie połączeń głosowych, wysyłanie i odbieranie SMS w roamingu podczas lotu samolotem.

Usługa dostępna jest w sieciach operatorów OnAir i AeroMobile, w wybranych liniach lotniczych.

Warunkiem umożliwiającym skorzystanie z usługi roamingu w samolotach jest:

 • Posiadanie przez Klienta aktywnej usługi Połączeń Międzynarodowych, oraz
 • Posiadanie przez Klienta aktywnej usługi Roamingu Międzynarodowego.

Opłaty za roaming w samolotach są zależne od cennika partnera roamingowego i naliczane są według modelu: Stawka Operatora Roamingowego + 15% marży sieci Plus + 22% VAT.

Poniżej orientacyjne ceny na dn. 15.04.2010

Sieć OnAir AeroMobile
Połączenia głosowe wykonywane do Polski 11,22 zł Pierwsza minuta 17,76 zł
Następna minuta 13,94 zł
Połączenia głosowe przychodzące - opłata
operatora roamingowego
7,48 zł brak opłaty
Otrzymanie SMS bezpłatny bezpłatny
Wysłanie SMS 3,12 zł 3,92 zł
Połączenia głosowe przychodzące - stała opłata Plus 18,30 zł 18,30 zł

Wszystkie ceny z VAT.

Powyższe stawki są orientacyjne i ze względu na zmienność taryf, kursów walut i innych czynników ulegają zmianie co miesiąc.
Szczegółowy cennik znajduje się na stronie Partnerzy roamingowi - opłaty (wybierz z listy pozycję Samoloty).